اولین سامانه هوشمند برنامه ریزی مطالعاتی مدارس و مراکز آموزشی
021-66562782

شرایط و قوانین

قوانین

شرایط و قوانین استفاده از خدمات درس نگار

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌های کاربردی درس نگار به‌دقت ملاحظه فرمایید.

ورود به وب‌سایت درس نگار، هنگام استفاده از برنامه‌ریزی هوشمندانه، پروفایل شخصی، طراحی آزمونها و نتیجه آنالیز آزمونها و سایر خدمات ارائه‌شده توسط درس نگار به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌ها و محصولات درس نگار است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین ۳گام از سوی کاربر است.

لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‌های قبلی محسوب می‌شود.

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‌های درس نگار مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. درصورتی‌که در قوانین مندرج، رویه‌ها و سرویس‌های درس نگار تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به‌روزرسانی می‌شود و شما توافق می‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است. شایان‌ذکر است این تغییرات صرفاً مشمول خدمات و سرویس‌هایی خواهد بود که پس از تغییرات ارائه می‌گردد.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات درس نگار اقدام نماید.

قوانین اختصاصی

با کاربرانی که به هر نحوی تلاش می‌کنند از خدمات برنامه‌ریزی، آزمون و مشاوره درس نگار سوءاستفاده نمایند، برخورد خواهد شد و درس نگار خدمات خود را برای این کاربران به‌صورت یک‌طرفه قطع خواهد نمود.

نمایندگی‌های فروش درس نگار در کشور تنها با ارائه نامه نمایندگی معتبر، حق فروش خدمات درس نگار را خواهند داشت و همچنین این نمایندگی‌ها حق ندارند رأساً اقدام به مشاوره و برنامه ریزی برای داوطلبان نمایند و یا مبلغی بیش از تعرفه‌های اعلام‌شده درس نگار برای خدمات دریافت نماید.

درس نگار حق پیگیری قانونی را در مورد گروه یا فردی که با خدمات درس نگار اقدام به دریافت مبالغ هنگفت از کاربران نمایند، برای خود محفوظ می‌داند و می‌تواند به‌صورت یک‌طرفه خدمات خود را برای آن کاربران قطع نماید. حتی اگر آن فرد یا گروه برای آن خدمت به درس نگار مبلغی را پرداخت نموده باشد.

کاربرانی که تلاش نمایند به هر نحوی اقدام به تجسس در برنامه‌ریزی و آزمونهای درس نگار نمایند و یا تلاش کنند به دیتابیس درس نگار دست یابند مسدود خواهند شد و نیز خدمت‌رسانی به آن‌ها به‌صورت یک‌طرفه قطع خواهد شد.

درصورتی‌که مشاهده شود کاربری اقدام به سوءاستفاده از ظرفیت بخش‌های عمومی درس نگار (کامنت ها و …) نماید، مسدود خواهد شد.

ثبت، پردازش و ارسال سفارش

روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. درس نگار به مشتریان خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری می‌‏دهد.

کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت درس نگار به وسیله ارسال پیش فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می‏‌گیرند. درس نگار همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در درس نگار به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای درس نگار محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده،  محصول دیگری را جایگزین کند.

در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف مشتری، مبلغ  پرداخت شده طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد.

درس نگار مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای درس نگار محفوظ است.

در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت درس نگار، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای درس نگار محفوظ است. درس نگار در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می‌نماید و مشتری با ورود به سایت درس نگار می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و اگر مبلغ سفارش از پیش پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.

با توجه به ثبت سیستمی سفارش، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر فاکتور حقیقی به حقوقی وجود ندارد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت سفارش، نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند و اگر نیاز دارند که فاکتور حقوقی برای آنها صادر شود، هنگام ثبت سفارش خود، با انتخاب گزینه ” تکمیل اطلاعات حقوقی ” و وارد کردن مشخصات سازمان موردنظر،  برای خرید سازمانی و دریافت فاکتور رسمی اقدام کنند.

نظرها، ارتباطات بین کاربران و سایر مطالب

سایت درس نگار ممکن است دارای لینک‌هایی به سایت‌های دیگر باشد. این سایت‌ها تحت کنترل درس نگار نیستند و سایت درس نگار هیچ مسئولیتی در قبال محتویات این سایت‌ها شامل (و نه محدود به) لینک‌های دیگری که ممکن است در این سایت‌ها باشد، ندارد. سایت درس نگار این لینک‌ها را برای سهولت شما فراهم کرده است و وجود هر یک از این لینک‌ها به معنی تأیید یا هر نوع ارتباط ما با اداره‌ کنندگان آن‌ها نیست. سایت‌هایی که در آگهی‌ها یا صفحه‌های سایت درس نگار لینک می‌شوند را افرادی خارج از درس نگار اداره می‌کنند، بنابراین سایت درس نگار نمی‌تواند در مورد آن‌ها ضمانتی داشته باشد. شما توافق می‌کنید که مسئولیت هرگونه خسارت و آسیب احتمالی وارده را از طریق ویروس یا فایل‌های مخرب دیگر که می‌تواند ناشی از دریافت و استفاده از داده‌ها و فایل‌های متعلق به سایت‌های لینک شده در سایت درس نگار باشد، خود بر عهده خواهید داشت.

کاربرانی که قصد ارسال نظر در سایت را دارند، حتماً قوانین زیر را مدنظر داشته باشند:

۱- بدیهی است که اگر این قوانین در نظرات کاربری رعایت نشود، نظر وی تأیید نخواهد شد و درنتیجه در سایت به نمایش درنخواهد آمد. با این‌حال، درس نگار هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال صحت یا عدم صحت نظرات منتشرشده در این قسمت را ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به‌هیچ‌وجه به معنی تأیید علمی و محتوایی درباره محتویات نظر نیست. لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود، نظرات را اصل و پایه انتخاب و تصمیم‌گیری خود قرار ندهند.

۲- سؤالات مطرح‌شده در انظرات باید بیانگر دغدغه و تردیدهای ذهن کاربر باشد که در مسیر برنامه ریزی و یا آزمون برای آن‌ها پدید می‌آید.

۳- جهت احترام به‌وقت بازدیدکنندگان سایت، لازم است داوطلبان در طرح سؤال و پاسخ، تنها مطالب ضروری و مفید را در محتوای ارسالی لحاظ نمایند.

۴- تنها نظراتی که با حروف و زبان فارسی نوشته‌شده باشند، امکان نمایش در سایت را دارند، لذا از نوشتن با حروف انگلیسی یا به زبان انگلیسی خودداری نمایید.

۵- کاربران ارسال‌کننده نظر، موظف به استفاده از ادبیات محترمانه و عدم توهین به دیگر کاربران هستند، بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد، باعث عدم ‌تأیید نظر کاربر می‌شود.

۶- قسمت نظرات سایت، با تالارهای گفتگو (اتاق فکر) متفاوت است، لذا برای حفظ ساختار، مباحثی که خارج از چهارچوب این قسمت است و حالت بحث و گفتگو دارند، تأیید نخواهند شد.

۷ – تمام کاربران حق‌دارند نظرات خود را به‌شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند، لذا حتی اگر نظری را به ‌دوراز واقعیت، جانب‌دارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظر دهنده را مخاطب قرار دهید یا به وی هتاکی نمایید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کند و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار نماید.

۸- کاربران به‌هیچ‌وجه نباید در بخش نظرات، مبلغ “قیمت” را ثبت نمایند یا درباره قیمت اظهارنظر کنند.

۹- از بزرگنمایی یا اغراق درباره نقاط قوت یا نقاط ضعف مؤسسات و خدمات دیگر مؤسسات در نظرات خودداری کنید. بدیهی است تا حد ممکن هرگونه نظر مبالغه‌آمیز یا به‌دور از واقعیت تأیید نخواهد شد.

۱۰- “نام و نام خانوادگی” ارسال‌کنندگان نظر باید شامل نام و نام خانوادگی فرد با حروف فارسی باشد؛ لذا نظراتی که با نام کاربری غیرمجاز ارسال‌شده باشند، هرچند ناقض دیگر قوانین ذکرشده نباشند، تأیید نخواهند شد.

۱۱- با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن؛ کاربران نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت نمایند. کاربران دقت داشته باشند تا جای ممکن از هرگونه لینک دادن (فرستادن) کاربران به سایت‌های دیگر خودداری نمایند.

۱۲- تنها نظراتی که مرتبط با آزمون مربوطه باشد، تأیید خواهند شد. لذا از مطرح کردن بحث‌های متفرقه و غیر مرتبط خودداری نمایید.

۱۳- کاربران توجه داشته باشند، مسائلی را که از آن اطمینان ندارند یا نسبت به آن شک دارند، به‌هیچ‌وجه در سایت ثبت ننمایند. و همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیرمطمئن درباره آزمون جداً خودداری نمایند.

۱۴- ثبت اطلاعات ارتباطی شخصی، ازجمله شماره تلفن یا آدرس ایمیل در قسمت نظرات ممنوع است. لذا از ثبت این‌گونه اطلاعات ارتباطی در نظرات خودداری نمایید.

۱۵- لازم است کاربران مطالبی را ثبت نمایند که برای بازدیدکنندگان سایت مفید واقع شود و از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیر مرتبط یا غیرضروری در این بخش خودداری نمایند.

۱۶- لازم است کاربران نظرات خود را به‌صورت نگارشی و نه گفتاری ثبت نمایند و از کوتاه کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره‌ای تا جای ممکن در ثبت نظرات خودداری نمایند. استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در سایت را داشته باشد، لازمه تأیید نظرات کاربران است.

۱۷- کاربران در نظر داشته باشند که ۳گام، ویرایش نگارشی نظرات کاربران را حق خود می‌داند. اما سایر ویرایش‌هایی که برای رعایت قوانین ذکرشده انجام می‌شود، قبل از ثبت نظر، به اجازه کاربر نیاز خواهد داشت.

 محتوا

درس نگار نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه اطلاعات دقیق می‌کند و به‌ منظور تولید محتوا از منابع و مراجع اصیل و نیز ناشران و مؤسسات همکار استفاده می‌کند. لازم به ذکر است درس نگار تضمین نمی‌کند که توصیفات محصول و یا دیگر مطالب مندرج در سایت عاری از خطا باشد.

وب‌سایت درس نگار هیچ‌گونه مسئولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‌های سایت خود و یا لینک‌های مرده نمی‌پذیرد. سرویس‌های سایت، آن‌گونه که هست ارائه می‌شود و سایت درس نگار تحت هیچ شرایطی مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشی از عوامل طبیعی، نیروی انسانی، مشکلات اینترنتی، خرابی تجهیزات کامپیوتری، مخابراتی و غیره باشد بر عهده ندارد.

سایت درس نگار ممکن است دارای سرویس‌هایی با قابلیت مشارکت عمومی موسوم به سرویس‌های جمعی، همچون اتاق فکر، دیوار تجربیات، نقد تخصصی، گروه‌های خبری، شبکه رقیبان و سرویس‌های دیگری باشد که برای تسهیل ارتباط شما با دیگران (چه در مقیاس عمومی مثل تالار گفتگو و چه در مقیاس خصوصی مثل شبکه خصوصی رقیبان) ارائه می‌شوند. شما توافق می‌کنید که از این سرویس‌های جمعی، فقط برای ثبت، ارسال و دریافت پیام‌هایی استفاده کنید که مناسب و مرتبط با آن سرویس خاص باشد.

کلیه محتویات سایت درس نگار، شامل قانون حق تکثیرشده و به سایت درس نگار و موسسه علمی رتبه سازان ۳گام تعلق دارد.

هزینه خدمات و محصولات

سیاست قیمت‌گذاری در درس نگار مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف‌کننده است. قیمت‌های ارائه‌شده برای خدمات و محصولات در درس نگار، غالباً توسط ناشران و یا تأمین‌کننده آن خدمت یا محصول به‌صورت مصوب تعیین‌شده است.

با نهایت احترام به کاربران و با توجه به طیف گسترده سبد خدمات و محصولات، درس نگار نمی‌تواند قیمت و موجودی نهایی محصولات را قبل از سفارش گذاری به‌صورت قطعی اعلام نماید. در مواردی بسیار نادر و در صورت وجود نوسان‌هایی در بازار و یا اشتباه در قیمت‌گذاری، اگر سفارشی قابل تحویل نباشد، درس نگار موظف است در اسرع وقت این موضوع را به داوطلب سفارش‌دهنده اطلاع دهد و سفارش را لغو نماید. لازم به ذکر است درصورتی‌که محصولی پس از ثبت سفارش شامل کاهش قیمت شود، سفارش، به‌روزرسانی و قیمت جدید اعمال می‌شود. قیمت کلیه خدمات و محصولات با احتساب مالیات بر ارزش‌افزوده است و مشتری مبلغ جداگانه ‌ای بابت مالیات و عوارض ارزش‌افزوده پرداخت نمی‌کند و هزینه‌های بسته‌بندی، ارسال و بیمه حمل محصول، بسته به شرایط سفارش که در فرم خرید اطلاع ‌رسانی می‌شود، ممکن است جداگانه محاسبه شود.

نمایندگی

درس نگار ممکن است نمایندگی‌هایی را برای فروش در کشور دایر نماید. اما این نمایندگی‌ها حق ارائه خدمات درس نگار با مبلغ بیش از آنچه در وب‌سایت درج شده را نخواهند داشت و نیز این نمایندگی‌ها نمی‌توانند رأساً اقدام به مشاوره و برنامه‌ریزی آزمون برای داوطلبان و مدارس نمایند.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، درس نگار هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.

حریم خصوصی

درس نگار به اطلاعات خصوصی اشخاصی که از خدمات سایت استفاده می‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‌کند.

اطلاعاتی که توسط درس نگار از شما به دست می‌آید، شامل اطلاعات پروفایل و اطلاعات برنامه‌ریزی درسی تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگر سازمان‌های آموزشی قرار نخواهد گرفت.

درس نگار در قبال موفقیت‌هایی که کاربران خود به دست می‌آورند، هیچ‌گونه حقی را برای خود قائل نیست و انتشار نام و مشخصات این داوطلبان تنها با رضایت و صلاحدید خود داوطلبان و به‌صورت داوطلبانه مقدور خواهد بود.

درس نگار متعهد می‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی موردنیاز برای هرچه مطمئن‌تر و امن‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. درواقع با استفاده از سایت درس نگار، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‌دهید.

همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات درس نگار، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولیدشده توسط درس نگار، جزئی از اموال درس نگار محسوب می‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس تنها با ذکر منبع امکان‌پذیر خواهد بود و در غیر این صورت حق پیگرد قانونی برای درس نگار محفوظ است. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجادشده توسط درس نگار و علائم تجاری ثبت‌شده نیز در انحصار درس نگار است و هرگونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره ‌برداری و استفاده از مشخصات فنی، قیمت و هرگونه استفاده از مشتقات وب‌سایت درس نگار و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هرگونه استفاده از داده‌ کاوی، روبات، یا روش‌های مشابه مانند جمع‌آوری داده‌ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به‌صراحت برای درس نگار محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات درس نگار، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‌پذیرد به عهده کاربران است.

تنها مرجع رسمی مورد تأیید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی www.darsnegar.com و www.3gaam.com است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس‌های رسمی و تأییدشده در سایت، با شما تماس نمی‌گیریم. وب‌سایت درس نگار و ۳گام هیچ‌گونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از www.darsnegar.com و www.3gaam.com و همچنین، هیچ‌گونه وبلاگ و شناسه در برنامه‌های گفتگوی اینترنتی همچون Yahoo Messenger یا MSN Messenger و غیره ندارد و هیچ‌گاه با این روش‌ها با شما تماس نمی‌گیرد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‌توانند از آدرس‌های ذکرشده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.